Дадете маркантни црни акценти со опционалниот пакет на дизајн "Black Style".

"Black Style“ пакет

Кај Touareg R-Line¹ сега оптички по желба можете да одите чекор понатаму: со опционалниот пакет на дизајн "Black Style"². Со акценти како црна сјајна решетка за ладење, црни лакирани куќишта на ретровизори, како и црни сјајни украсни лајсни на прозорците тој се грижи веќе при поминување да оставите траен впечаток.

Auch für die Ausstattungslinien "Atmosphere" und "Elegance" optional erhältlich.

Nur in Kombination mit Dachhimmel in Soul-Schwarz und IQ. Light - LED-Matrix-Scheinwerfern bestellbar.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team