Гледајте ги токму оние информации, кои сакате да ги видите.

Digitales Cockpit

Она што сакате да го видите на екранот со големина од 31 cm (12,3 инчи) на опционалниот Digital Cockpit, изберете го преку повеќефункцискиот управувач и Infotainment системот: Можете на пример целосно според Вашите потреби да повикате детални податоци за возењето, навигациската мапа да Ви се прикажува на целиот дисплеј или да Ви се прикажува оптичкиот 3-D приказ на Вашите системи за помош на возачот. Исто така можно е целно зумирање во навигациската мапа. Наместо испробаниот приказ со столбови, покрај тоа можете целосно да ги вклучите информациите за насловот на тековно репродуцираната песна или на контактот, со кој во моментот телефонирате. Или изберете комбинација на пр. од навигациска мапа и приказ на медиуми. Гледате: Гледате повеќе. И тоа сосема брзо со еден поглед.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team