Откријте уште повеќе светови на звуци додека патувате.

DYNAUDIO

Специјалистот за звук DYNAUDIO го доставува озвучувањето за најдобрите студија во светот. Touareg со звучниот систем "DYNAUDIO Confidence" се претвора во подвижна концертна сала. Вградени се 14 звучници и се одредени да можат да понудат оптимално доживување на звукот на секое место. За 7.1 Dolby-Surround-Sound се грижат 4 звучници за високи тонови, 2 звучници за средни тонови, 4 звучници за ниски тонови, 2 звучници за ефекти назад, 1 централен звучник напред и 1 сабвуфер во багажниот простор - погонувани од засилувач на моќност со 730 вати. Така што не би било чудно доколку никој не сака да излезе од автомобилот, дури и кога веќе долго време сте пристигнале до целта на возењето.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team