Ви отвора сосем нови можности.

Easy Open/Close

Колку често стоите со полни торби пред Вашиот багажен простор и немате слободна рака да го затворите? Практичната "Easy Open" функција, која можете да ја добиете по желба Ви овозможува да ја отворите вратата од багажниот простор без да мора да оставите нешто што носите во рацете. Доколку клучот за автомобилот го носите во чанта, доволно е мало движење со стапалото под задниот дел на возилото и  вратата од багажниот простор ќе се отклучи и отвори.

Вратата од багажниот простор повторно се затвора сосем опуштено: едноставно притиснете го копчето на внатрешната страна. Вратата од багажниот простор ќе се затвори дури кога со Вашиот клуч ќе се оддалечите од задниот дел на возилото или по 20 секунди неактивност. На тој начин Вашето возење ќе започне и ќе заврши исто така комфорно.¹

Bitte sichern Sie Ihre Ladung immer ordnungsgemäß.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team