Искусете нови патишта.

Надворешност

Новиот Touareg ги соединува димензиите на теренско возило со јасно водење на линиите, динамични пропорции и стилска елеганција.

Широк, моќен, суверен: Моќниот карактер на Touareg најпрво се истакнува во доминантниот преден дел. Исправената решетка се спојува со фаровите, хромираните ламели се истакнуваат од логото на Volkswagen кое е поставено во средината кон надвор, сè до стаклата на фаровите. Издолжениот капак од просторот на моторот се истакнува со јасни линии и дава спортски изглед.

Задниот дел на возилото исто така воодушевува: Силните рамена и широките задни светла го истакнуваат прогресивниот изглед. Во средината на задниот дел на Touareg самоуверено стои натпис. Маркантниот и динамичен изглед го комплетираат црниот сјаен спојлер на работ на кровот и големите хромирани цевки за издувни гасови.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team