18 начини на опуштање

ergoComfort седиште

Без разлика дали на кратки или долги патувања, на кривини или автопат: Релаксирано седнете во опционалните ergoComfort седишта. Предните седишта индивидуално се приспособуваат на телесната фигура на возачот и совозачот на 18 начини. Покрај вообичаеното електрично поместување во должина, висина и накосување, можно е и електрично приспособување на потпората за нозете, како и пневматско поставување на седиштето и перничињата на потпирачите. За да се одмори мускулатурата на Вашиот грб исто така придонесува пневматската потпора за 'рбетниот столб која може да се регулира. Бидејќи седиштата можат да се загреваат, не мора да се откажете од комфорот и релаксирањето и за време на студените годишни времиња.

Покрај тоа опционалната функција за масажа Ви нуди осум различни програми за релаксирање, активирање и зацврстување на мускулатурата на Вашиот грб. Праволиниски, пинг-понг или брановидно: Што Ви одговара најдобро? Со помош на дополнителните нивоа на топлина секое возење го чувствувате како компактен велнес третман.

Затвори
Мени
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team