Вашиот поглед останува на улицата.

Head-up-Display

До видното поле не може поблиску од ова: Опционалниот Head-up-Display го користи ветробранското стакло како површина за проектирање за да ги прикаже најважните информации. Брзината, пораките на системите за помош на возачот или навигациските напомени - веќе ќе ги знаете, без да мора да погледнете на инструментната табла или на навигацискиот екран. Проектирањето се чита дури и при позадинско светло и покрај тоа ќе можете самостојно да го одредите проектирањето на ветробранското стакло. Доколку не Ви е потребен, Head-up-Display може да се исклучи во секое време.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team