Искусете сосема нови отворени простори.

Концепт на простор

Touareg се грижи за Вашата слобода на движење. Тоа не се однесува само на возните карактеристики, туку и на големиот внатрешен простор. Во кокпитот кој е ориентиран кон возачот ќе го задржите прегледот, а патниците ќе уживаат во светло, воздух или ѕвезди преку опционалниот панорама издигнувачки/лизгачки покрив со панорама покрив назад.

Понудата за место во багажниот простор и задната клупа за седење која може да се помести и спушти во однос 40:20:40 го прават Touareg многу флексибилен. Со притискање на копче багажниот простор се отвора и затвора удобно преку електричната врата од багажниот простор. Со опционалниот пакет за управување со багажниот простор со шини, ленти за фиксирање и шипки, како и реверзибилен под за товарање ќе бидете опремени скоро за сите големи или мали експедиции.

Доколку просторот за товарање не е доволен, на сцена стапува опционалната кровна шина. Таа служи за прицврстување на систем на носачи на багаж за гломазен багаж како велосипеди, скии или кајак¹. Елоксирана во црна или сребрена боја, таа е збогатување и без оптоварување, затоа што го нагласува спортско маркантниот изглед на Вашиот Touareg.

Bitte sichern Sie Ihre Ladung immer ordnungsgemäß.

Затвори
Мени
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team