Кој тип на украси сте Вие?

Внатрешност

Дизајнот на внатрешниот простор на Вашиот Touareg не само што влијае врз атмосферата  амбиентот во возилото, туку исто така е и одлика на Вашиот личен вкус. Сериските декоративни додатоци "Cortina Silber" на стилски начин ги украсуваат средишната конзола, инструментната табла и облогите на вратите. Кај опционалните украси можете да се одлучите помеѓу два светови на бои: Декоративните додатоци од благородно дрво со отворени пори "Olivesche" во линијата на опрема "Atmosphere" благодарение на вистинското дрво и уникатната структура се грижат за стилска атмосфера. Елементите од исчеткан алуминиум во линијата на опрема "Elegance" на внатрешноста подаруваат модерна, футуристичка нота и благодарение на нивната специјална структура импресионираат со особена хаптика. За што и да се одлучите - во двете линии опционално постои избор на декоративни додатоци од дизајнирано благородно дрво. А по желба средишната мат конзола може да се опреми и со висок сјај. Доколку се одлучите за Innovision кокпитот, средишната конзола на Вашиот Touareg секогаш ќе биде лакирана во црна боја со висок сјај.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team