Затоа што секој има различна осетливост на температура.

Клима­уред

Во Touareg владее пријатна клима благодарение на "Climatronic" со регулирање на температурата со 2 зони односно оптимално со 4 зони. Возачот и совозачот, како опционално и патниците во задниот дел од возилото ги регулираат поставувањата за нивната климатска зона независно едни од други. Покрај тоа, оние кои имаат алергија на поленов прав може да се радуваат, бидејќи филтерот за алергени го чисти од полен свежиот воздух кој влегува.

Клима-уредот ги спречува непријатните мириси, со тоа што автоматски префрлува на циркулирачки воздух, доколку возачот го активира чистењето на стаклата или постави степен за возење наназад. А со регулирањето на бројот на вртежи на вентилаторот во зависност од брзината, ќе биде тивок и при бавно возење.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team