Ве очекува особено ексклузивна естетика.

Линија на опрема "Elegance"

Екстериерот на Touareg "Elegance" е разубавен со 18-инчните тркала со сјаен финиш, како и хромираните лајсни во решетката за ладење, на страничните прозорци и на страничните прагови. Во внатрешноста доминираат ладни сиви или сини тонови и префинета црна боја - на пример кај украсите од алуминиум и пакетот за кожа "Vienna"¹ со контрастни шевови во светло сива боја. Опционално тоа можете да го дополните со пакетот за кожа "Savona"²,  кој за возачот и совозачот ги вклучува удобното ergoComfort седиште и декоративните додатоци "Silver Birch" од обликуван не'рѓосувачки челик.

Sitzmittelbahnen und -wangeninnenseiten in Leder "Vienna"

Sitzmittelbahnen und -wangeninnenseiten in Leder "Savona"

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team