Се претставува маркантно и динамично.

Линија на опрема "R-Line"

Touareg "R-Line" Ви нуди голем број на врвни карактеристики на опрема за спортски изглед, кој гарантирано остава впечаток.

Во надворешноста импресионира со неговиот маркантен преден браник со R-Line специфична C-сигнатура и R-Line лого во решетката за ладење. Со додатоците на вратите во R-Line дизајн, капаците за тркала во боја на возилото и црн сјаен дифузер со хромирани цевки за издувни гасови, Touareg R-Line покажува моќен изглед.

Внатрешната опрема на Touareg "R-Line" не само што импресионира на прв поглед, туку и на прв допир. За тоа се грижат на пример повеќефункцискиот управувач со кожа кој се загрева со R-Line лого или алуминиумските декоративни додатоци "Silver Wave". Прогресивниот изглед го дополнуваат предните лајсни за качување со R-Line лого, кои се осветлени заедно со опционалниот амбиентален пакет, како и педалите и потпорите за стапала од не'рѓосувачки челик.

Пол позиција на секое место за седење - со пакетот за кожа  "Savona"¹ кој за Touareg R-Line можете да го добиете по желба. ergoComfort предните седишта и навлаките за седишта во изведба со две бои со акценти во "Carbon Style" (релјефна кожа) на внатрешниот простор му подаруваат уште посуверен изглед.

Исто така импресивен е и опционалниот пакет за кожа "Vienna"² со R-Line навлаки за седишта во "Soul/Kristallgrau" боја и ergoComfort предни седишта.

Она што особено привлекува погледи се карактеристичното R-Line лого на потпирачите за грб на предните седишта кои може да се загреваат, како и разните украсни шевови во кристално сива боја, со кои при избор на еден од овие два пакети внатрешниот простор дополнително се истакнува.

Во комбинација со линиите на опрема "Elegance" и "Atmosphere" по желба можете да го добиете пакетот R-Line "Exterieur". Тој ги содржи обемите кои се специфични за R-Line за надворешноста и со тоа го нуди соодветниот одговор за сите оние кои сакаат да импресионираат со особено динамичен изглед.

Sitzmittelbahnen und -wangeninnenseiten in Leder "Savona"

Sitzmittelbahnen und -wangeninnenseiten in Leder "Vienna"

Затвори
Мени
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team