Совладајте исто така и тежок терен.

Offorad пакет

Доколку сте авантурист за Offroad и дури можеби сакате да совладате екстремен терен, треба да го погледнете опционалниот Offroad пакет.

Кон него припаѓа приспособување на возните карактеристики со проширен избор на возни профили. Покрај сериските профили "Normal", "Sport", "Comfort", "Eco", "Snow", "Offroad" и "Individual" ќе добиете две дополнителни опции: "Schotter" и "Sand". Така ќе можете да ги приспособите моторот и менувачот, како и однесувањето на одредени системи за помош според околностите. Погонот на сите тркала 4MOTION секое тркало го движи независно едно од друго и исто така може да го обезбеди движењето нанапред, доколку на отворен терен сите тркала повеќе не ја допираат подлогата.

Дополнително со Offroad пакетот ќе добиете измени, кои се важни и во тешки услови, на пример заштита на резервоарот за гориво, заштита на вентилаторот, заштита на акумулаторот на возилото и засилена заштита на подвозјето. А двете окца за влечење би можеле да бидат спас и за други учесници во експедицијата.

Затвори
Мени
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team