Трескањето врати е минато.

Помошен механизам за затворање врати

Колку и да имате спортско динамичен дух, за затворање на вратата сега потребен Ви е само мал замав. Едноставно оставете вратата нежно да се затвори, затоа што таа автоматски ќе се повлече и безбедно ќе се затвори од електромоторот - но нема да се заклучи. Доколку доволно сами ја затворите вратата, механизмот и покрај тоа уште еднаш проработува поради безбедност. Со опционалната помош за затворање врати повеќе не мора да мислите на тоа дали вратите навистина се затворени. Убав придружен ефект: Сега веќе не мора повеќе да има шумови при затворање на вратата кои пречат.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team