Затоа што не можете да гледате околу кривината.

Систем за помош на крстосници

Опционалниот систем за помош на крстосници ги користи радарските сензори во предниот дел на возилото. Тие ја набљудуваат областа пред Вашето возило и при возење до 30 km/h оптички и акустично предупредуваат за регистрираниот попречен сообраќај.1 Доколку се приближува возило надвор од Вашето видно поле и Вашиот Touareg се движи нанапред со брзина до 10 km/h, може да се воведе итно сопирање за да се избегне судир.1 На тој начин системот за помош на крстосници Ви помага да излезете од непрегледни излези и да влезете во тешко видливи крстосници.

Im Rahmen der Grenzen des Systems.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team