Погледнете што се крие во темнината.

Систем за помош при ноќно возење

Опционалната помош при ноќно возење потсетува на врвна опрема како од холивудски блокбастер. Само што не го прави Вашиот живот повозбудлив, туку - напротив - порелаксиран. Инфрацрвената камера гледа околу 130 метри напред и реагира на топлината, која зрачи од телата.1 На инструментата табла или на опционалниот Digital Cockpit ќе ја видите соодветната термална слика. Доколку ситуацијата е критична, системот ќе Ве предупреди.1 На тој начин ќе добиете дополнителен извор на информации кој притоа Ви помага поверодостојно да препознаете човек или на пример срна на коловозот - дури и кога погледот е нарушен од магла или дожд. Тоа може да Ви помогне навремено да реагирате на опасности.

Im Rahmen der Grenzen des Systems.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team