Ви ја олеснува комуникацијата.

Telefonie

За удобно телефонирање за време на возењето се грижи опционалниот телефонски интерфејс "Business". Тој нуди особено висок квалитет на говор: благодарение на дигиталниот процесор на говор, висококвалитетниот микрофон во внатрешниот дел од покривот и сопствените звучници на возилото. Со поврзувањето на надворешната антена, приемот е оптимален и при критична мрежна покриеност.

Кон опремата припаѓа и преграда, која индуктивно, значи безжично може да полни соодветен паметен телефон со Qi стандард. Покрај тоа, телефонските разговори кои се започнати надвор од автомобилот можат да се пренесат на уредот за разговор со слободни раце преку Bluetooth. Ракувањето се врши преку говорно управување, со помош на повеќефункцискиот управувач или преку Infotainment системот. Сосема едноставно - и како што посакувате.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team