Благодарение на управувањето на сите тркала имате поголема стабилност и можност за маневрирање на едно место.

Управување на сите тркала

Опционалното управување на сите тркала¹ за Touareg има многу предности: Радиусот при маневар на вртење е помал, при влегување и излегување од место за паркирање ќе мора помалку да маневрирате. Покрај тоа, управувањето на сите тркала помага и при динамично возење. При високи брзини на возилото се управува на ист начин. Со тоа при избегнување препреки или при промена на коловозна лента на автопат се зголемуваат стабилноста и безбедноста на возењето.

Nur in Verbindung mit Luftfederung mit automatischer Niveauregulierung, Höheneinstellung und elektronischer Dämpferregelung bestellbar.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team