Мени
Затвори мени
Затвори

Мал автомобил за сè

up! е незаменливо во секој поглед. Не е чудо, тоа што одговара на сите ваши желби. Нашите пакети за опрема го претвораат во совршен придружник скоро за сè што планирате. И во најперсонализиранoто up! коe постои.

up! има многу врвни карактеристики. Еве три на еден поглед:

up!, up! White Style и up! Black Style

Бела и црна се новата шарена

Дизајн

Простор за сместување

Спуштање напред, подигнување назад, поместување: Со варијабилната задна клупа за седење функционира извонредно.

Опрема

maps + more dock и maps + more апликација

Вашата цел се наоѓа на вашиот паметен телефон

Конективност

Дизајн

up!, up! White Style и up! Black Style

Бела и црна се новата шарена

Би сакале да го претставиме: up!. Агилно и трендсетерско како и секогаш со облога на контролната табла во "black cube", седишта во "fusion" дизајн и 14-инчни челични тркала или опционални 15-инчни тркала од лесен метал "fortaleza"³⁾.

Сакате да се разликувате? Не е проблем! up! White Style доаѓа со бел лак на покривот и аналогни куќишта на ретровизори во бела боја, затемнети странични стакла, затемнето задно стакло и маркатни 16-инчни тркала од лесен метал "la boca white". Во ентериерот, облогата на контролната табла "white cube" го надополнува белиот изглед.

Премногу светло? Кај up! Black Style го има целиот пакет во црна боја, кон тоа секако припаѓаат 16-инчните тркала од лесен метал "la boca black" како и облогата на контролната табла во "black cube".

up! R-Line

Мало, но не може да не се забележи!

Дали сте спортски тип? Доаѓа up! R-Line: Со спортско подвозје за маркантно чувство за време на возењето. Неговиот спортски изглед го нагласуваат затемнети странични стакла назад и затемнето задно стакло, браник со црн додаток во предниот дел и 16-инчни тркала од лесен металer "triangle"³⁾ со висок сјај во црна боја или опционални 17-инчни тркала од лесна легура "polygon black". А со фаровите за магла и светлото за кривини новото up! R-Line едноставно не може да не се забележи.

Опрема

Седишта

Нашите врвни места

Благодарение на нашите интегрални седишта со непречено прикачени потпирачи за глава во новото up! ќе седите извонредно удобно. Притоа секоја линија на опрема на up! има сопствен, индивидуален дизајн на навлаките на седиштата.

Простор за сместување

Се надминува себеси

Во up! имате импресивно многу место. На пример за до четири лица. Или користете ја флексибилноста на седиштата кои може да се спуштат и на тој начин уредно проширете го обемот на багажниот простор. Варијабилниот под за товарање нуди дополнителен простор за сместување.

Сè уште не е доволно? Со опционалната опрема со 4 врати заедно со потпирачи за совозачот кои целосно може да се поместат има само две задни врати кои го поедноставуваат страничното товарање со помош на практичната функција за товарање, преку помошен отвор на седиштето на совозачот самостојно се блокираат или транспортираат особено долги предмети.

Клима

Пријатна клима. При секакви временски услови.

Премногу топло? Премногу ладно? Густ воздух? Точната клима за патување е прашање на став - и ја имате во рака со серискиот рачен клима-уред. Опционално можете да ја поставите температурата со Climatronic дури со точност до половина степен, додека сензорот за квалитет на воздухот на вградениот филтер за алергени воздухот во внатрешноста го одржува чист.

Тркала

Овде сè се врти околу вас

Сакате промена? up! исто така. Затоа секој модел има свој сопствен стил - и со тоа исто така соодветни фелни од лесен метал. Кој дизајн ви одговара?

Самите создадете си слика од up!

Конективност

maps + more dock и maps + more апликација

Вашата цел се наоѓа на вашиот паметен телефон

Дали го имате вашиот паметен телефон со вас? Тогаш едноставно ставете го во "maps + more dock"⁵⁾ што се наоѓа во висина на очите на возачот и соодветната бесплатна апликација во нов дизајн не само што ве поврзува во мрежа со вашиот автомобил, вашите пријатели или вашата плеј-листа, туу исто така и ви покажува што се случува. Преку USB интерфејсот во "maps + more dock" покрај податоци исто така се пренесува и струја, така што батеријата постојано е полна. Влезете, ставете го паметниот телефон, стартувајте ја апликацијата и тргнете.

Радио

Секогаш во етер: Ваши омилени песни

Дали од радиото се слуша само добра музика? Звучи како нашето сега сериско радио "composition phone" заедно со AUX-IN конектор, отвор за SD-картичка, интерфејс за телефон и USB. На тој начин можете едноставно да го приклучите вашиот паметен телефон или други извори на аудио и да репродуцирате ваши лични плеј-листи, Сериски се нудат два звучници, опционално има и шест звучници и дигитален радиоприем DAB+.

We Connect Go

Вие и вашиот автомобил– целосно поврзани во мрежа

Бесплатната апликација We Connect Go со едно движење на раката го претвора вашиот Volkswagen во автомобил поврзан во мрежа. Затоа што заедно со DataPlug на вашиот телефон секогаш ги имате најважните податоци за возилото, како и километражата и имате преглед на пример на сервисните интервали. Директно од апликацијата на пример при дупната гума можете да ја контактирате службата за грижа на клиенти на Volkswagen која е достапна 24 часа или најблискиот партнер за сервисирање на Volkswagen - исто така и во странство.

Уште повеќе за up!

Дополнителни карактеристики

Систем за помош при паркирање

Назад кон прегледот

Пакети

Назад кон прегледот

Информативен материјал за up!

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team