Не дозволувајте да ви се одвлече вниманието

„Lane Assist“

Овој систем за помош има многу врвни квалитети. Ако "Lane Assist" е активен, системот во рамките на неговите граници од брзина од 65 km/h препознава дали и кога возилото ненамерно доаѓа до работ на коловозот и ве враќа назад во коловозната лента со коригирачки интервенции во управувањето. Ако го надминете ограничувањето на коловозот ќе почувствувате вибрација на управувачот; тоа ќе го насочи вниманието кон улицата.

Затвори
Мени
Затвори мени
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team