Знајте што е важно

Verkehrszeichenerinnerung

Внимание: 30-зона! За да не изоставите знаци додека патувате, "системот за препознавање сообраќајни знаци" ви ги прикажува ограничувањата на брзината. На тој начин полесно ќе го задржите прегледот во непрегледни ситуации  и ќе можете подобро да се концентрирате на случувањата во сообраќајот. Покрај тоа, апликацијата исто така ве предупредува и кога ќе се надмине брзината. Сето тоа функционира само во рамките на системот.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team