Актуелни новости

Новиот T-Cross - Volkswagen го промовира комплетно новиот компактен SUV

2018-09-12

Volkswagen испиша историја: Електричниот I.D.R го сруши рекордот на Pikes Peak

2018-07-18

Новиот T-Cross - "Повеќе од SUV"

2018-07-18

Технологијата го нагласува новиот Volkswagen Touareg – Лесно управување кое ги штити луѓето и животните кога се вози во мрак

2018-06-18

Volkswagen ги претстави новите дигитални технологии

2018-06-18

Volkswagen ќе понуди електрифицирани верзии на сите свои модели

2018-05-02

Volkswagen претставува прогресивен хибрид, мотор со природен гас и нови дизелски системи во Виена

2018-05-02

Стотиот Golf GTI TCR предаден во Аутоштад

2018-04-02

Volkswagen го претстави новиот Touareg

2018-04-02

Volkswagen Polo е „Светски урбан автомобил на годината“

2018-04-02

Прв SUV кабриолет од Volkswagen: зеленото светло за нов кабриолет базиран на T-Roc

2018-02-28

Во рамките на својата главна офанзива, брендот Volkswagen го лансира својот прв SUV кабриолет. Новиот модел ќе се произведува од првата половина на 2020 година. На седницата одржана денес, Надзорниот одбор на групацијата Volkswagen ја потврди инвестицијата од повеќе од 80 милиони евра во фабриката Оснабрик, која е потребна за оваа намена.

Volkswagen Golf, Polo и Up! избрани за „Best Cars 2018“

2018-02-28

Новите Arteon и Polo промовирани и пред македонската публика

2017-10-31

Volkswagen официјално е дел од UEFA EURO 2020™ како партнер за мобилност на UEFA

2017-10-06

Ready to Roc! – Светска премиера на новиот T-Roc

2017-08-29

Новиот Volkswagen Arteon

2017-05-18

Новиот Tiguan одликуван со титулата „Најдобар во класата" според Euro NCAP

2016-12-30

Новиот Passat GTE во две изведби лимузина и караван

2016-12-25

Иновативниот приказ „head-up“ сега е достапен кај новиот Passat

2016-07-19

„Порше Македонија“ го претстави новиот TIGUAN Елегантен спортски придружник за секоја пригода

2016-05-13

Три RED DOT награди за Volkswagen

2016-04-30

Новиот Tiguan ја освои наградата „Дизајн Tрофи 2016“

2016-04-27

Beetle манија во Њујорк Volkswagen претстави четири нови верзии на новата Буба

2016-04-20

Volkswagen на автомобилскиот саем во Женева 2016 Светската премиера на T-Cross Breeze

2016-03-03

Volkswagen ја претставува новата генерација на Touran

2016-02-20