Актуелни новости

Новиот Volkswagen Arteon

18.05.2017

Новиот Tiguan одликуван со титулата „Најдобар во класата" според Euro NCAP

30.12.2016

Новиот Passat GTE во две изведби лимузина и караван

25.12.2016

Иновативниот приказ „head-up“ сега е достапен кај новиот Passat

19.07.2016

„Порше Македонија“ го претстави новиот TIGUAN Елегантен спортски придружник за секоја пригода

13.05.2016

Три RED DOT награди за Volkswagen

30.04.2016

Новиот Tiguan ја освои наградата „Дизајн Tрофи 2016“

27.04.2016

Beetle манија во Њујорк Volkswagen претстави четири нови верзии на новата Буба

20.04.2016

Volkswagen на автомобилскиот саем во Женева 2016 Светската премиера на T-Cross Breeze

03.03.2016

Volkswagen ја претставува новата генерација на Touran

20.02.2016

Светска премиера на Volkswagen Sharan во Женева

15.02.2016

Светска премиера на Cross Coupé GTE на автомобилскиот саем во Детроит

27.01.2016

ВАШАТА НОВА КАНЦЕЛАРИЈА! Новиот Passat!

25.01.2016

Volkswagen Golf е прогласен за „Автомобил на годината" во Северна Америка

06.01.2016