Добра форма од секој агол.

Екстериер.

Со новиот Passat Alltrack, може да скршнете од вообичаените рути и благодарение на зголемената прилепеност за подлогата, да бидете самоуверени и на неасфалтираните патишта. Дискретниот браник напред со решетка за вентилација во спортски Offroad изглед и видливата заштита на подвозјето напред и одзади со челичен изглед, и визуелно ја потврдуваат неговата подготвеност за понапорните подлоги. На предниот дел, одушевуваат сериските фарови за магла и хромираните куќишта на надворешните ретровизори.

На задниот дел, сјаат хромираните трапезоидни цевки за издувни гасови на двете страни. Фаровите визуелно го издолжуваат задниот дел. И натписите "Alltrack" на решетката на ладилникот на страните и на задната врата, како и сериските тркала од лесен метал од 17 инчи "Ancona"¹ покажуваат дека е обрнато големо внимание на спортските детали.

Unsere Fahrzeuge sind serienmäßig mit Sommerreifen ausgestattet.

Затвори
Мени
Затвори мени

Новиот Passat Alltrack.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team