Гледате сè.

Easy Open.

Со Head-up дисплејот, којшто опционално е достапен за сите Passat модели, во директното видно поле ги имате сите значајни информации: на пр. брзина, пораки на системите за помош на возачот или навигациски напомени. Податоците се проектираат на висококвалитетна оптичка површина пред предното стакло со тоа што сето она што е важно ќе Ви биде пред очи и нема да мора да го тргате погледот од патот. Информациите добро се читаат дури и кога доаѓа светлина отспротива. Ако привремено не Ви треба Head-up дисплејот, тој може да се спушти во линија на инструментната табла.

Затвори
Мени
Затвори мени

Новиот Passat Alltrack.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team