Ќе продолжите по патот со добра забава.

Навигација.

пционалниот навигациски систем "Discover Pro" е интегриран во дигиталната инструментна табла - дигитален кокпит. Оваа комбинација Ви овозможува информациите да може да се прикажуваат на дисплејот според Ваш вкус. За Вашиот личен комфор придонесува и природното говорно управување, со коешто интуитивно може да ракувате со различни функции. Со "Discover Pro" покрај тоа добивате и подготовка за мобилен клуч1. На тој начин Ви се овозможува Вашиот Passat да го отворате и стартувате со Вашиот паметен телефон.

Други врвни карактеристики:

  • Дигитален радиоприем преку DAB+

  • Осум звучника
  • Препознавање сообраќајни знаци
  • Интерфејс за мобилен телефон "Comfort"
  • Стриминг и интернет
  • App-Connect

1 Достапно само за Samsung паметни телефони со GSMA стандард. Предуслов се опционално достапните навигациски систем "Discover Pro" и систем за затворање и стартување без клуч "Keyless Access".

Nur verfügbar für Samsung Smartphones mit GSMA-Standard. Voraussetzung ist das optional erhältliche Navigationssystem "Discover Pro" und das optionale Schlüssellose Schließ- und Startsystem "Keyless Access".

Затвори
Мени
Затвори мени

Новиот Passat Alltrack.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team