Агилно движење по кривини.

XDS

Со електронската блокада на диференцијал XDS, ќе се забавувате повеќе на патиштата полни со кривини. Со тоа што се формира притисок на сопирачките на предното тркало што е од внатрешната страна на кривината, тоа не може да пролизга. Со подобрената тракција, и управувањето станува попрецизно. Тоа Ви овозможува совршена контрола при агилен начин на возење.

Затвори
Мени
Затвори мени

Новиот Passat Alltrack.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team