*Помага** да се одржи безбедно растојание.

Адаптивен темпомат ACC.

Адаптивниот темпомат ја контролира брзината со помош на Side Assist системот за странична безбедност. Со превземање на официјалните ограничувања на брзината од сообраќајните знаци, можете да избегнете несакано преминување на ограничувањето. Системот ја пресметува идеалната брзина за свиоци со помош на предвидливите податоци од рутата на движење. Ова ја зголемува вашата удобност во возењето.

 

Затвори
Мени
Затвори мени

Новиот Passat GTE.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team