Оставете моќен впечаток.

Амбиентално осветлување.

LED технологијата на вашиот Passat GTE ви помага да добиете подобар преглед: заштеда на енергија, LED фаровите со дневни светла нудат штедат енергија, се карактеризираат со висока издржливост и боја која е многу слична на дневната светлина. LED дневните светла се привлечни на поглед и го надополнуваат целосниот изглед на Passat.

Опционално, достапни се LED Matrix светла со корнер функција. Овие фарови импресионираат со нивниот атрактивен дизајн и моќен зрак. "Dynamic Light Assist", долгите светла имаат интелигентна дистрибуција на светлината при ноќни услови, со што се овозможува континуирано возење со долги светла, без притоа да ги заслепува останатите учесници во сообраќајот.

Das Fahrzeug ist eine seriennahe Studie.

Затвори
Мени
Затвори мени

Новиот Passat GTE.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team