Уживајте во удобноста со допир на копче.

Асистент за патување.

Со новиот Passat, опремен со технологијата "Travel Assist", веќе можете да уживате во удобноста со едноставно притискање на копче на управувачот. " Travel Assist " обезбедува удобност при возењето на високо ниво 1,2:
  • Особено на автопат " Travel Assist " ја следи брзината за вас, земајќи ја во предвид оддалеченоста на возилото пред вас.
  • А со автоматскиот DSG менувач со двојна спојка, можете да возите опуштено низ сообраќајниот метеж.

 

1. Во границите на системот.

2. Возачот мора да биде подготвен да ja превземе контролата над возилото во било кој момент.

Reichweiten, Verbrauchs- und Emissionsangaben sind Prognosewerte.

Затвори
Мени
Затвори мени

Новиот Passat GTE.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team