Нула емисии на штетни гасови со допир на копче.

E-Mode.

Passat GTE (потрошувачка на гориво во l / 100 km: комбинирано 1,8 - 1,7; потрошувачка на енергија во kWh / 100 km: комбинирана 13,9 - 13,4; емисија на CO2 комбинирана во g / km: 40 - 38, класа на ефикасност : A +) 1 започнува автоматски во електричното работење, E-режимот; доколку батеријата е доволно наполнета и надворешните температури не се премногу ниски. Високонапонската батерија со високи перформанси со литиум-јон, му обезбедува енергија на вашето возило и ви овозможува околу 70 километри (NEDC) чисто електрично возење во новиот, практичен WLTP циклус до 55 км (салон: 57 км). На овој начин вие сте удобно во градот и во станбени области, без да предизвикате бучава и емисии. Е-режимот сигурно дозволува поголема брзина: до 225 км на час брзо, Passat GTE на автопатот - со максимален вртежен момент од 400 nm.

Постојат три начина за полнење на батеријата: стандарден кабел за полнење 2,3 kW наизменична струја, изборен кабел од 3,6 kW што значително го скратува времето за полнење и ѕиден приклучок.

 

1, Ризиците, потрошувачката на гориво и бројките за емисија се предвидувања за вредностите.

 

Reichweiten, Verbrauchs- und Emissionsangaben sind Prognosewerte.

Затвори
Мени
Затвори мени

Новиот Passat GTE.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team