Споделете го вашиот Passat.

Мобилен клуч.

Зошто да не го делите сопственото возило со колегите, пријателите или членовите на семејството? Тоа е лесно со новиот Passat. На овој начин, можете да го испратите мобилниот клуч на другиот корисник преку безбедна врска, дозволувајќи им да ги користат своите паметни телефони за да го отворат и стартуваат Passat. За почеток, имате на располагање две лиценци, секоја валидна за една година. Дополнителни клучеви може да се купат во веб-продавницата или директно во возилото.

 

Затвори
Мени
Затвори мени

Новиот Passat GTE.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team