Делете го Вашиот Passat со други.

Мобилен клуч.

Зошто Вашето возило да не го делите со колеги, пријатели или членови на семејството? Со новиот Passat тоа е можно сосем едноставно. На овој начин ќе можете мобилниот клуч1 преку безбедна врска да го испратите на друг корисник и да му овозможите Вашиот Passat да го отвора и стартува со неговиот паметен телефон.  За почеток на располагање Ви стојат две лиценци, кои важат една година. Дополнителни клучеви може да се купат од интернет продавницата или директно во возилото.

Затвори
Мени
Затвори мени

Новиот Passat.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team