Останете фокусирани со добра забава.

Навигација.

Опционалниот навигациски систем "Discover Pro" е интегриран во дигиталната инструментна табла Digital Cockpit. Оваа комбинација Ви овозможува да се прикажуваат информации на дисплејот според Вашиот вкус. За Вашиот личен комфор придонесува и природното говорно управување, со кое интуитивно можете да користите разни функции. Со "Discover Pro" покрај тоа ќе ја добиете подготовката за мобилниот клуч.1 На тој начин ќе Ви се овозможи Вашиот Passat да го отворате и стартувате со помош на Вашиот паметен телефон.

 

Дополнителни врвни карактеристики:

 

  • Дигитален радиоприем преку DAB+
  • Осум звучници
  • Препознавање сообраќајни знаци
  • Интерфејс за мобилен телефон "Comfort"
  • Стриминг & интернет
  • App-Connect

Nur verfügbar für Samsung Smartphones mit GSMA-Standard. Voraussetzung ist das optional erhältliche Navigationssystem "Discover Pro" und das optionale Schlüssellose Schließ- und Startsystem "Keyless Access".

Затвори
Мени
Затвори мени

Новиот Passat.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team