Дополнително осмислен концепт за простор.

Внатрешност.

Качете се и веднаш почувствувајте атмосфера, која асоцира на високата класа. Во новиот Passat уживајте во слободно чувство на простор: Со хоризонталните украси на инструментната табла и поврзувањето со вратите, внатрешниот простор оптички се издолжува и со тоа изгледа поголем и попросторен. Висококвалитетните материјали и креативната јасност кои го истакнуваат врвниот карактер на внатрешниот простор исто така ќе Ве импресионираат како големата слобода за нозете.

Средишната конзола со голема преграда, фино обликуваната инструментна табла и висококвалитетните украси усогласуваат стилска елеганција и функционално подредување.

Седнете во Вашиот Passat и нема да сакате повеќе да излезете. Седиштата со потпирачи за глава кои индивидуално се приспособуваат ги исполнуваат сите барања за естетика и комфор.

Затвори
Мени
Затвори мени

Новиот Passat.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team