VW PASSAT: R-LINE "ЕКСТЕРИЕР" 

Предниот дел на новиот Passat со пакетот R-Line "Екстериер" е задржан со спортски изглед. Предниот браник со "R"-стајлинг со специфични отвори за воздух и решетката за ладење со логото "R-Line" ги привлекуваат погледите врз себе.

Хромираните украсни лајсни околу возилото и R-Line страничниот праг му даваат на новиот Passat уште поелегантен спортски карактер. Опционално достапни се и 19-инчните фелни од лесен метал "Verona".

Затвори