Новото Polo

Стартувај видео

Дизајн и опрема Новиот Polo: со својот јасен стил и елегантни линии постигнува совршен баланс помеѓу модерниот дизајн и функционалноста. Своите љубители ги освојува со удобните, безбедни и современи карактеристики. На кратко: ќе уживате во возењето на Polo.

Надворешен дел
Внатрешен дел
Светла
Тркала

Покажете самосвесност.

Новиот Polo има совршен и спортски изглед. Со долгата хауба, предниот дел се чини подинамичен и поширок, благодарение на неговите хоризонтални линии. Неговиот спортски изглед, компактните димензии и кратките преклопници ветуваат максимално уживање во возењето.

Повеќе простор за Ваша удобност.

Посебните карактеристики на внатрешноста на Вашиот Polo вклучуваат амбиентално осветлување, седишта со опциона лумбална поддршка и нови декоративни порабувања. И Polo порасна - што значи повеќе простор за главата и нозете за возачот, совозачот и патниците на задното седиште.

Подготвени за толкава осветленост?

Вистинско уживање во овој феномен: новиот Polo може да се пофали со дневни светла и халогени предни светла како стандард, што му дава уникатен изглед. На барање, можете дополнително да го подобрите спортскиот изглед на Вашиот Polo со LED предни светла и LED кластери на задни светла.

Изгледа добро за Вас: изборот на тркала за Polo.

Вистинските тркала за вашиот Polo се Ваш личен избор. Можете слободно да изберете од широкиот асортиман на челични и алуминиумски тркала за да дадете свој личен придонес на Вашиот Polo.

Галерија со слики

Врвните перформанси на Polo од различни перспективи.

Врвните перформанси на Polo од различни перспективи.

Инфотејнмент Без разлика дали траба да направите повик додека возите, барате моментални информации за сообраќајот, сакате да стигнете на некоја дестинација користејќи го системот за навигација или едноставно сакате да слушате музика - Вашиот Polo Ви нуди различни опции за користење на модерната технологија на лесен и едноставен начин.

Радио
Навигација
Телефонски систем
Авто-мрежа

Доколку сакате, може да го користите само за да слушате радио.

Сакате да слушате музика додека возите, а сакате и да бидете и добро информирани додека уживате во првокласна удобност? Сигурно ќе бидете задоволни од двете радија кои Ви се на располагање.

Скршнете само ако вреди.

Може да вреди навигацискиот систем да го вклучите дури и за правци кои ги знаете од А до Ш - со "Guide & Inform Basic" од Авто-мрежата. Оваа услуга ги користи најновите податоци од интернет и може да Ве предупреди во рана фаза за сообраќајни метежи и пренасочувања. Или можеби ќе откриете ново кафуле или ресторан со пребарување на интернет точки од интерес (POI). Функцијата "Guide & Inform Basic" од Авто-мрежа е бесплатна опција во првата година.

Овозможена е полесна комуникација.

Кажете што мислите - но притоа држете ги двете раце на управувачот. Новиот Polo нуди и опционен интерфејс за мобилен телефон "Comfort".

Поврзани со сè што Ви значи.

Секогаш сте онлајн на телефон. Зошто не и во автомобилот? Авто-мрежа го носи Polo на информацискиот автопат - со мноштво придобивки за Вас. Наскоро нема да сакате да бидете без богатството информативни услуги што Ви ги нуди.

Системи за помош Интелигентните помошни системи за возачот во Вашиот Polo овозможуваат зголемена удобност при возењето и може да Ви помогнат полесно да се справите со критични ситуации, па дури и да ги избегнете. Дури и ако не секогаш ја забележувате оваа технологија, посигурни сте кога знаете дека ја имате.

Безбедноста бара многу помошници.

Безбедност

Понекогаш и неочекуваното може да се случи. Новиот Polo може да Ви биде од корист. 

Возење

Не се карајте кој ќе биде зад управувачот.

Навистина ќе уживате во возењето на новиот Polo. Овие практични помошни системи можат да помогнат повеќето функции да станат лесни и удобни. Овозможете си малку релаксација на подолгите патувања или дозволете му на возилото да ви помогне во сообраќајот.

Паркирање

Возењето е забавно. Сега и паркирањето може да биде забавно.

Влегувањето во паркинг простор може да стане вистински тест за трпеливост. Колку е добро да се знае дека опционите системи за помош при паркирање во новиот Polo може да Ви помогнат да го паркирате автомобилот со леснотија.

Комфор Ќе бидете зачудени колку удобно возење нуди новиот Polo. На подолги патувања, сега можете удобно да седите и да се грижите за Вашиот грб, благодарение на удобната опрема. Засебно поставете ја претпочитаната внатрешна клима, благодарение на опциониот систем за климатизација „Климатроник“.

Ви овозможува прецизно да ги видите информациите кои Ви се потребни.

Активен информативен дисплеј

Аналогното е веќе застарено. На барање, традиционалниот цевчест дисплеј може да го замените со дисплеј со висока резолуција. Иновативниот модерен кластер на инструменти на Активниот информативен екран Ви дава многу повеќе информации од само брзина и мерач на гориво.

Удобно седење
Климатроник
Панорамски лизгачки кров
Пристап без клуч

Со ова ниво на удобност нема да Ви пречи долго да седите.

Без разлика дали одите на долги или кратки патувања - во новиот Polo секогаш ќе седите удобно. Ергономските седишта, вклучени како стандард, се грижат за Вашиот грб за време на патувањето и се толку пријатни што речиси ќе заборавите дека седите во автомобил.

Создадете посебна микроклима додека патувате.

Прежешко, преладно или измеѓу? Понекогаш е тешко да се најде вистинската температура. Особено кога патувате со други патници. Опциониот 2-зонски систем за климатизација во Вашиот Polo ги испраќа овие аргументи во минатото.

Сонце, ветар и друго: сончевиот кров има повеќе функции.

Уживајте во прекрасниот поглед: благодарение на панорамскиот лизгачки кров кој Ви овозможува да го видите небото и сончевата светлина, а пријатниот свеж воздух може да струи низ Вашиот Polo.

Отворете ги вратите како со магија.

Едноставно влезете без да го држите клучот во рака. Само треба да го носите со Вас, благодарение на опциониот систем за заклучување и стартување "Пристап без клуч". Потоа, можете да го стартувате моторот без клуч, едноставно со притискање на копче.

Технологија Модерната технологија на моторот во Вашиот Polo се карактеризира со економичност, висок вртежен момент и моќност. Вистинската работа за Вас доколку обожавате да возите, но сепак сакате да ја намалите потрошувачката. 

Избор на профил на возење
Стоп/старт со обнова на енергија

Новиот Polo се приспособува на Вашиот стил на возење.

Дали повеќе сакате да возите економично или спортски? Или поважна Ви е удобноста? Со избирањето опционен профил на возење, можете да го приспособите начинот на возење на автомобилот да одговара на Вашиот личен стил на возење и тековните патни и сообраќајни услови.

Сопирањето создава енергија.

Непотребното оставање на моторот да работи на семафори троши гориво. Значи, системот старт/стоп го исклучува моторот штом ќе ја тргнете ногата од куплунгот. Меѓутоа, кога сопирате, ослободената енергија се враќа во акумулаторот и таму се складира.

Индивидуализација Изберете го омилениот дизајн од различните понудени пакети и конфигурирајте го Вашиот Polo за да си ги задоволите потребите. Малите детали можат да му дадат на Вашиот Polo карактер и да го претворат во стилски придружник.

Стилски пакет

Преуредете го Вашиот Polo.

Подобрете ја внатрешната опрема на Вашиот Polo со опциониот Стилски пакет. Освен удобните спортски седишта и темниот тапацир на плафонот, деталите со висок квалитет, како што се сјајните декоративни порабувања, кожните апликации и сивите декоративни шевови на седиштата, создаваат прекрасен внатрешен концепт.

Пакет „Décor“

Изберете посебен изглед на внатрешниот дел.

Пакет "Décor"  за да одговара на Вашиот личен вкус: изберете од трите различни тематски бои. Контролната табла и другите дизајнирани карактеристики се во истата избрана боја.

Ценовник