Мени
Затвори мени
Затвори

Polo.

 

Таквата возбуда ќе Ве релаксира.

Не само што е поголем, Polo одушевува и со новиот, динамичен дизајн. Дополнителна безбедност овозможуваат сериските системи за помош како на пр. системот за набљудување на околината "Front Assist" со City функција за итно сопирање и препознавање пешаци.

Пакети Polo Edition

со R-Line и Komfort пакет.

Варијанти на опрема

Заштита од сите страни. Убав од сите страни.

Polo се приспособува на Вас. Со уште повеќе безбедносни системи за помош споредено со неговиот претходник, тој гледа сè што се случува околу Вас. Притоа, најмногу погледи привлекува тој самиот. Тоа го овозможува целосно новиот дизајн со ниска странична линија, динамични облини и новообликувани фарови. За секакви патувања.

Опрема & дизајн.

Polo: сигурен, безбеден и спортски. Со неговите прецизни форми и елегантни линии, тој го наоѓа совршениот баланс помеѓу дизајнот и функционалноста. Тој одушевува со комфорните, сигурни и модерни карактеристики. Накратко: Polo Ве привлекува да го возите.

Надворешност

Надворешност
Покажете самодоверба.

Polo изгледа спортски и маркантно. Со долгата хауба на моторот и со хоризонталните линии, предниот дел изгледа пошироко. Неговиот спортски изглед, компактните димензии и кратките испакнати делови се знак за многу забава при возењето.

Повеќе

Внатрешност

Внатрешност
Поголем простор за Вашиот комфор.

Polo изгледа спортски и маркантно. Со долгата хауба на моторот и со хоризонталните линии, предниот дел изгледа пошироко. Неговиот спортски изглед, компактните димензии и кратките испакнати делови се знак за многу забава при возењето.

Повеќе

 

Светла

Светла
Подготвени сте за таков сјај?

Ваквиот изглед ќе Ве израдува: Polo има сериско LED светло за дневно возење и халогенски фарови, коишто му даваат посебен сјај. Спортскиот изглед на Вашиот Polo по желба може да се дополни со предни LED фарови и задни LED светла.

Повеќе

 

Тркала

Тркала
Изгледа добро за Вас: Polo програмата за тркала.

Со кои тркала најдобро изгледа Вашето Polo, е само прашање на вкус. Поради тоа, Ви нудиме атрактивен избор од тркала од челик и лесен метал, со коишто можете да направите личен придонес за стилот на Вашето Polo.

Повеќе

Опционалните Polo R-Line опреми.

Потенцирајте го самоуверениот изглед на Вашиот Polo: Со опционалните R-Line опреми, надворешноста станува уште подинамична, а ентериерот добива спортски стил.

R-Line пакет "Екстериер + ентериер"

Нагласете го атлетскиот карактер на Вашиот Polo.

Со опционалниот R-Line пакет "Екстериер + ентериер", и однадвор и однатре ќе го нагласите спортскиот карактер на Вашиот Polo. Врвните карактеристики? Всушност, сите се врвни, бидејќи многубројните дизајнерски детали се тие што го обликуваат хармоничниот краен изглед.

Повеќе 

R-Line "Екстериер"

Кога уживате да настапите самоуверено и динамично.

Опционалниот R-Line пакет "Екстериер" го засилува спортскиот дух на Polo. И однапред, и отстрана и одзади - неговиот темпераментен дизајн ќе Ве одушеви.

Повеќе

Врвните карактеристики на Polo од различни перспективи.

Infotainment.

Без разлика дали за време возењето морате да телефонирате, потребни Ви се актуелни информации за сообраќајот, сакате да ја достигнете Вашата цел преку навигација или едноставно сакате да ја слушате Вашата музика - Вашeто Polo нуди разни можности удобно и едноставно да користите модерна техника.

Радио
Навигација
Car-Net
Радио
Навигација
Car-Net

Радио
Доколку сакате, можете да слушате и радио.

Сакате музика за време на возењето, но притоа сакате да бидете врвно информирани и да не се откажете од првокласен комфор? Тогаш ќе се воодушевите од изборот на двете радија.

Навигација
Возете само по споредни патишта, кои се исплатливи.

Може да биде исплатливо, да го вклучите навигацискиот уред и при патишта, кои добро ги познавате - со Car-Net "Guide & Inform Basic". Оваа услуга ги користи најактуелните податоци од интернет и веќе ќе можете навремено да бидете предупредени за метеж и да најдете заобиколени рути. Или со пребарувањето на посебни цели ќе откриете нешто ново

Car-Net
Се поврзува со сè она, што Ви е важно

Со Вашиот паметен телефон скоро секогаш сте онлајн. Зошто не и со Вашиот автомобил? Car-Net го носи Polo на дигитален автопат - а Вам Ви носи многу предности. За кратко време нема повеќе да сакате да ги пропуштите различните услуги за информирање.

Системи за помош.

Интелигентните системи за помош на возачот во Вашето Polo придонесуваат за поголем комфор за време на возењето и притоа помагаат многу добро да се оценат критични ситуации или дури и целосно да се избегнат. Дури и кога оваа техника не се забележува секогаш, сепак добро е да се знае дека постои.

Системи за помош

Безбедност

Назад кон прегледот

За безбедност се потребни многу помошници.

Понекогаш во градскиот сообраќај се случува нешто непредвидливо. Тогаш Вашето Polo може да Ви биде од помош.

Возење

Назад кон прегледот

Не расправајте се кој смее да вози.

Ќе Ви причини големо задоволство да го возите Polo. За тоа можат да придонесат и практичните системи за помош, кои многу работи за Вас ќе ги направат поедноставни и покомфорни. Дозволете си на пример малку релаксација при подолги возења или имајте помош во сообраќајот.

Паркирање

Назад кон прегледот

Возењето причинува задоволство. Сега исто така и паркирањето.

Паркирањето може да биде тест за трпение. Колку е добро, тоа што во Polo Ви помагаат опционалните системи за помош при паркирање и процесот на паркирање го претвораат во детска игра.

Комфор.

Ќе се зачудите колку се пријатни патувањата во Вашето Polo. Благодарение на комфорната опрема при подолги патувања ќе седите удобно и ќе го одморите Вашиот грб. Вашата посакувана клима за патување можете индивидуално да ја поставите со опционалниот клима-уред "Climatronic" (серија Highline).

Active Info Display

Active Info Display
Гледајте ги токму оние информации, кои сакате да ги видите.

Аналогноста е минато. По желба заменете го класичниот приказ на столбови со дисплеј со висока резолуција. Иновативната, модерна инструментна табла Active Info Display може да Ви даде информации, кои се протегаат надвор од брзината и приказот за гориво.

Дознајте повеќе

Комфор на седишта

Комфор на седишта
Останете на Вашето седиште за удобност.

Без разлика дали на долги возења или кратки тури за излет - во Вашето ново Polo секогаш удобно ќе седите. Сериските ергономски седишта го одмораат Вашиот грб за време на возењето и се толку удобни, што речиси можете да заборавите дека седите во автомобил.

Дознјате повеќе 

Клима-уред "Climatronic"

Клима-уред "Climatronic
Погрижете се за индивидуална клима при патувањето.

Многу топло, многу студено или нешто измеѓу? Затоа што понекогаш може да биде тешко да се пронајде правилната температура. И тоа кога патувате со повеќе патници. Со опционалната климатизација со две зони (серија Highline) на Вашето Polo овие дискусии сепак се минато.

Дознајте повеќе 

Панорама покрив

Панорама покрив
Сонце, ветер и многу повеќе: Овој лизгачки покрив е отворен за сè.

Уживајте во убавите погледи: Благодарение на опционалниот панорама изгиднувачки/лизгачки покрив имате слободен поглед на небото надвор а внатре во Вашето Polo влегуваат сончева светлина и пријатен свеж воздух.

Дозајте повеќе

Keyless Access

Keyless Access
Магично отворете ги вратите.

Едноставно влезете, без да го земете клучот во рака. Благодарение на опционалниот систем за затворање и стартување "Keyless Access" доволно е само да го носите со Вас. Потоа стартувајте го моторот исто така без клуч, и тоа едноставно со притискање на копче.

Дознајте повеќе

Технологија.

Модерната техника на моторот во Вашето Polo се истакнува со штедливост, влечна сила и моќност. Токму она што е потребно кога патувате со задоволство и многу но сепак сакате да ја ограничите Вашата потрошувачка.

Мотори
Start-Stopp систем
Возење со природен гас
Мотори
Start-Stopp систем
Возење со природен гас

Мотори
Веднаш остварете двоен профит.

TSI бензинските мотори и TDI дизел моторите се одредени за висок развој на моќност при ниска потрошувачка и ќе Ве воодушеват.

Start-Stopp систем
Добијте енергија при сопирање.

Доколку го оставите моторот да работи додека чекате на семафор, тој троши непотребно гориво. Затоа Start-Stopp системот го исклучува моторот, штом ќе го тргнете стапалото од куплунгот. При сопирање, ослободената енергија се носи до акумулаторот и таму се зачувува.

Возење со природен гас
Навистина привлекува погледи. Polo GTI.

Борете се против немањето алтернативи: Polo TGI ја користи високата густина на енергијата од природниот гас за особено ефикасно и економично движење нанапред.

Индивидуализација.

Изберете го Вашиот дизајн од повеќето пакети и конфигурирајте го Вашето Polo по Ваша желба. Со малите детали дадете му голем карактер и од него направете стилски придружник.

"Style" пакет

Дадете му нов изглед на Вашето Polo.

Со опционалниот "Style" пакет дополнително надградете ја опремата во внатрешниот простор на Вашето Polo. Покрај комфорните спортски седишта и темниот внатрешен дел на покривот, за фасцинантен концепт на простор се грижат висококвалитетни детали како декоративни лајсни, како и апликации од вештачка кожа и сиви украсни шевови на седиштата.

Дознајте повеќе

Пакет за декорација

Изберете го индивидуалниот изглед на Вашата внатрешност.

Пакет за декорација кој одговара на Вашиот индивидуален вкус: По желба донесете повеќе атмосфера во внатрешноста на Вашето Polo со пакетот за декорација "Energetic Orange". Инструментната табла и другите врвни карактеристики на дизајнот ќе се освежат со соодветна боја. 

Дознајте повеќе

Информативен материјал за Polo

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team