Погрижете се при патувањето да има индивидуална клима.

Клима-уред „Climatronic“

Опционалниот клима-уред "Climatronic" (серија Highline) нуди двозонско регулирање на температурата, којашто може засебно да се постави за страната на возачот и на совозачот. На тој начин, секој ќе си ја постави идеалната температура за патување. А Climatronic може уште многу повеќе: Бројот на вртежи на вентилаторот се регулира зависно од брзината и поради тоа работи малку потивко при ниска брзина. Ако го активирате чистењето на стаклата или поставите степен за возење наназад, се врши автоматско префрлување на режим на затворена циркулација на воздух за во возилото да не навлезат непријатни мириси.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Polo.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team