Веднаш остварете двоен профит.

Мотори

TSI бензинските мотори освојуваат со моќност и штедливост. Остварете профит од максимален вртежен момент веќе при низок број на вртежи. Агрегатите со нивната комбинација од мала зафатнина, турбо полнење и директно вбризгување овозможуваат рамномерно развивање на моќноста. За тоа се користи Downsizing техниката: овде и покрај споредливо малата зафатнина, моторите имаат голема моќност.

TDI моторите се дизел мотори со турбо полнење и директно вбризгување на гориво со Common-Rail технологија. Тие се одликуваат со штедливост, голема влечна сила и многу голема моќност. Покрај тоа тие работат особено тивко и благодарение на високиот вртежен момент поддржуваат и спортски начин на возење.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Polo.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team