Покажете самодоверба.

Надворешност

Новиот дизајн на Polo уште во основната верзија поставува нови стандарди. На прв поглед се истакнува линијата торнадо: впечатливата линија на дизајнот се провлекува од предните странични делови преку сериските четири врати и задниот дел околу Вашето ново Polo. На тој начин се создаваат јасни контури и се изразува прогресивната динамика.  Кон изгледот, покрај новите фарови напред и одзади, припаѓаат и LED светлото за дневно возење, LED осветлувањето на регистарската табличка и 14-инчните челични тркала со украсна маска за тркала.
Значаен плус во однос на комфорот Polo нуди во линијата на опрема "Comfortline" со своите 15-инчни тркала од лесен метал и декоративните облоги во Limestone металик сива боја за инструментната табла и облогата на вратата напред.
Доколку ја цените спортската надворешност кај едно возило, целосно ќе Ви се исплати Вашето Polo во линијата на опрема "Highline". Хромираната лајсна врамена во браникот и темноцрвените задни светла го истакнуваат спортско-елегантниот изглед и совршено се вклопуваат во дизајнот. Впечатливата целосна слика со стил ја заокружуваат 16-инчните фелни од лесен метал.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Polo.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team