Возете само по споредни патишта, кои се исплатливи.

Навигација

Може да биде исплатливо, да го вклучите навигацискиот уред и при патишта, кои добро ги познавате - со Car-Net "Guide & Inform Basic". Оваа услуга ги користи најактуелните податоци од интернет и веќе ќе можете навремено да бидете предупредени за метеж и да најдете заобиколени рути. Или со пребарувањето посебни цели ќе откриете ново кафуле или ресторан. Во првата година Car-Net "Guide & Inform Basic" е бесплатен за Вас.

Опционалниот систем за навигација "Discover Media" располага со екран на допир во боја со големина од 20,3 cm (8 инчи) со конструкција од стакло. Ракувањето е пријатно интуитивно и ако сакате можно е да ракувате со него дури и со таблет од задната клупа - апликацијата "Volkswagen Media Control" тоа Ви го овозможува.

И не заборавајте: Со своето радио, читачот за CD со MP3/WMA и интерфејсот за USB, двата читачи за SD-картички, Bluetooth врска и шесте звучници, тој ќе се погрижи за добра забава. Дали често патувате во Европа? Со навигациските мапи за Европа меморирани на SD-картичката Вие сте оптимално опремени за следните тури. Освен тоа опционално: распоредот на дисплејот сосема горе во инструментната табла. Тоа придонесува за подобра ергономија и видливост.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Polo.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team