Сонце, ветер и многу повеќе: овој лизгачки покрив е отворен за сè.

Панорамски покрив

Вие одредувате кога ќе биде отворено. Затворен, издигнат или целосно отворен: опционално достапниот електричен панорамски издигнувачки/лизгачки покрив во топлите денови овозможува уште повеќе да уживате во сончевата светлина и свежиот воздух. А ако сончевите зраци Ви се премногу силни, заштита Ви пружаат затемнетото стакло и висококвалитетно изработената ролетна и со тоа овозможуваат пријатни температури во внатрешноста на Вашето Polo. Во секој случај, панорамскиот издигнувачки/лизгачки покрив мами погледи: прилично големата стаклена површина се протега преку целата ширина на покривот. Благодарение на поголемата ширина на отворот, на тој начин тој дозволува внатре да навлезе повеќе свеж воздух и овозможува убава клима во внатрешноста.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Polo.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team