Кога уживате да настапите самоуверено и динамично.

R-Line „Екстериер“

Со опционалниот R-Line пакет "Екстериер", го потенцирате спортскиот изглед на Вашето Polo и притоа истовремено ги уважувате елегантните линии на возилото. Тој содржи R-Line браници, заштитна решетка на ладилникот и решетка за вентилацијата со црна рапава површина со R-Line лого, како и проширување на праговите со црна рапава површина. Задниот дел зрачи со неговиот црн заден спојлер, како и со впечатливиот спортски R-Line дифузор со хромирани ленти.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Polo.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team