Нагласете го атлетскиот карактер на Вашето Polo.

R-Line пакет „Екстериер + ентериер“

Маркантни форми и динамичен дизајн - со опционалниот R-Line пакет "Екстериер + ентериер", ќе ги нагласите карактеристичните особини на Вашето Polo. Заштитната решетка на ладилникот и решетката за вентилација со црна рапава површина и црното проширување на праговите овозможуваат импозантен изглед. Отворите за воздух и браниците напред со C форма во R-Line дизајн совршено се вклопуваат во спортскиот изглед. Исто така впечатливо: дизајнерските ленти на страничните делови и на решетката на ладилникот со R-Line лого. Наспроти нив, сосема дискретни се спортскиот дифузор со хромирани ленти и задниот спојлер со сјајна црна боја. А со опционално достапните 16-инчни тркала од лесен метал "Sebring" и 17-инчните "Bonneville", Вашето Polo има одлична фигура.

Уште при влегувањето ќе ги забележите динамично-спортските детали: од концизните ленти за влегување од алуминиум со R-Line лого, декорациите во Deep Iron Metallic, па сè до црниот внатрешен дел од покривот, амбиенталното осветлување и Infotainment системот со R-Line лого на почетниот екран. Спортските комфорни седишта напред со R-Line лого и навлаки на седиштата од материјал Dessin Carbon Flag, како и внатрешните страни на перничките на седиштата со микрофибер San Remo го засилуваат спортскиот акцент во внатрешниот простор и Вашето Polo го прават уште помодерно. Шевовите во кристално сива боја, не само на седиштата, туку и на маската на рачката на менувачот, на управувачот и на текстилните патосници привлекуваат погледи. Педалите од четкан челик се детаљ позајмен од тркачките спортови. Освен тоа, во опремата R-Line спаѓа и повеќефункциски кожен управувач со R-Line лого и можност за ракување за менувањето степени доколку се одлучите за менувач со двојна спојка.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Polo.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team