Мени
Затвори мени
Затвори

Бизнис лимузина од иднината
Новиот целосно електричен ID.7

5 % бонус / 5 % учество / 5 години закуп

- 5% бонус на цена доколку клиентот избере финансирање преку Порше Лизинг.

- Период на отплата: 24-60 месеци

- Лизинг учество од 5% до 45% 

- Времетраење на акцијата: до 30.06.2024 година

*Во понудата е вклучен 3-фазен AC полнач за домашна инсталација, без вклучена монтажа. Полначот овозможува за износ од 300 денари да се изминат 400 Km при полнење во ниска домашна тарифа, пресметано според комбинираната WLTP потрошувачка на возилата и актуелната цена на електричната енергија во домашна ниска тарифа. 

**Во понудата е вклучен пакет од 30 бесплатни полнења на полначите во Порше Македонија во период од 1 година по испораката.

Период на лизинг: од 24 до 72 месеци | Каско полиса со 200 евра франшиза | Учество: од 20 до 50% | Времетраење на акцијата: до 30.09.2021 година

ID.7

За поголема слобода.

Со новиот, целосно електричен ID.7, Volkswagen одново ги дефинира перформансите на електричната мобилност. Целосно електричната лимузина комбинира долг досег, брзо полнење, голем простор и интуитивно ракување за да стане нов премиум стандард на Volkswagen.

*Промоцијата важи за ограничен број на возила. Понудата за финансирање важи исклучиво со склучен договор за лизинг со Porsche Leasing.
Лизинг пресметките се од информативен карактер. За најрелевантни информации ве молиме контактирајте го овластениот Volkswagen партнер.
Пребарајте Volkswagen партнер >

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team