За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Новиот Passat GTE
Plug-in Хибрид

 

Порше Лизинг рата

454€

СО ЛИЗИНГ ПАКЕТ
→ 4,5% промотивна каматна стапка
→ 2 години каско осигурување

Volkswagen Passat GTE Plug-in Hybrid за 39.900 евра

Кога сме помислувале на мобилноста на иднината, секогаш сме размислувале дека возилата ќе бидат електрични. Со Passat GTE Plug-in Hybrid иднината можете да ја живеете уште денес, речиси без да ги менувате Вашите навики. Комбинирајќи го најдоброто од двата света, Passat GTE е истовремено моќен, но и доволно економичен, притоа заштитувајќи ја животната средина.

GTE е непогрешливо Passat. Самоуверениот дизајн е пример за елеганција и класа. А електричниот погон во комбинација со бензинскиот мотор, ќе ви овозможи хибридно да пристигнете на секоја цел.

Ве очекуваме во салоните на Volkswagen за одблиску да го запознаете новиот Passat GTE Plug-in Hybrid.

- Потрошувачка на гориво во литри на 100 km: комбинирано 1,8 - 1,7
- Потрошувачка на енергија во kWh на 100 km: комбинирана 13,9 - 13,4

*Финансиски лизинг со учество 30% и период на отплата од 72 месеци.
*Каско осигурување со франшиза од 500 евра

Информации за полнење

Принципот на полнење е сличен со полнењето на мобилен телефон.

Се употребува домашен AC монофазен шуко приклучок од 2,3 kW и кабел за полнење кој доаѓа со возилото.

За полнење со зголемена брзина се користат достапните AC полначи, на кои возилото се приклучува со посебен кабел, кој исто така се испорачува со возилото. 

За полнење може да се користи мрежата на јавни AC полначи на EVN Македонија.

Целосни информации се достапни на следните линкови:
https://emobility.evn.mk/Home.aspx

Мапа на полначи

https://emobility.evn.mk/charging-stations/Charger-locations.aspx

Пријавување за картички за полнење на следниот линк

https://emobility.evn.mk/Apply-for-card.aspx 

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team