За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Volkswagen Mobility пакет

Arteon, Passat, T-Cross, Tiguan, T-Roc, Polo и Golf 7.

 

Arteon, Passat, T-Cross, Tiguan, T-Roc, Polo и Golf 7.

Последен повик за Golf 7.

Golf е возило, кое веќе со генерации ја карактеризира сопствената класа. Со безвременскиот дизајн кој секогаш е во тек со трендовите, со Golf 7 знаете дека добивате врвен квалитет и возило кое ќе ги задоволи сите ваши потреби за мобилност. Живејте го животот до максимум.

Создаден за истражување.

Полн таленти: новиот T-Cross е функционален и сестран. Со неговиот Crossover дизајн, можностите за нагодување и високиот степен на практичност, тој претставува совршена комбинација од варијабилност и компактност. Накратко: тој треба да се има за скоро секоја авантура.

Самоуверен. Од самиот почеток.

Како прв Volkswagen Crossover новиот T-Roc ги поврзува суверенитетот на теренско возило и агилноста на компактно возило. Неговиот дизајн покажува карактер: висококвалитетен, ориентиран кон детали и самоуверен. 

Детали доведени до совршенство.

Дали сте од оние зафатени луѓе кои често се на деловни патувања или кои се одговорни за организирањето на секојдневниот семеен живот? Во тој случај, за вас важно е да имате возило од доверба. Новиот Passat е тоа и многу повеќе: затоа што неговата работа е да ја олесни вашата работа. Благодарение на интуитивните функции, секое патување се претвора во искуство кое може да се ужива со високо ниво на комфор.

Елеганција во вистинска форма

Неговата издолжена силуета со долго растојание меѓу тркалата овозможува уникатен изглед отстрана, а и просторен комфор на сите седишта. Особено атрактивни се страничните прозорци без рамки, коишто како обележје на класичниот фастбек ја изразуваат висококвалитетната елеганција

Суверено до целта.

Со новиот Tiguan ќе уживате во планинските предели со поглед којшто го одзема здивот, или пак суверено ќе возите по блескавите булевари и улици на секоја метропола. Без разлика на дестинацијата, со новиот Tiguan ќе пристигнете со стил.

Секогаш забавно.

Новото Polo покрај исклучителниот дизајн, технолошките иновации и докажаниот квалитет, сериски е богато опремено со голем број системи како радио со екран чувствителен на допир со Bluetooth, USB и читач за SD картички, мултифункционален управувач, клима уред Climatic, 5 врати, електрично придвижување на сите стакла, централно заклучување на вратите со далечинско, магленки со статичко осветлување во свиоци, систем за предупредување при ризик од фронтален судар Front Assist со функција итно сопирање во град, систем за спречување на последователен судар, 6 воздушни перничиња, контрола за притисок во пневматици и многу повеќе.

Продажната акција важи за сите возила со склучен договор за лизинг до 31.08.2020 година.

Лизинг аранжманот достапен е со минимално учество од 10% или максимално учество од 50%.

Периодот на лизинг може да биде од 36 до 72 месеци.

Грејс периодот започнува од денот на важење на лизинг договорот.   

Прикажаните цени се од информативен карактер, препорачани и необврзувачки. Наведените цени се во евра, а нивната денарска противредност се пресметува на денот на купопродажбата по среден курс на НБРМ.
И покрај континуираното ажурирање на нашите информации, прикажаните информации можно е да содржат грешки, или да не се актуелни. Истите се презентирани само како индикација и не се сметаат за договорна понуда за производ или услуга понудени од страна на Порше Македонија. Можни се грешки или пропусти, за што компанијата не сноси одговорност.
Порше Македонија го задржува правото да во било кое време, и без претходна најава да ги ажурира или измени информациите, особено оние кои се однесуваат на техничките карактеристики, опрема, модели и цена, имајќи го во предвид интерактивниот карактер на веб страната. За таквите промени компанијата не сноси одговорност.
За најрелевантни информации ве молиме контактирајте го овластениот Volkswagen партнер.

Пребарај Volkswagen партнер

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team