VW Tiguan 2016: 4MOTION

Опционалниот интелигентен погон на сите тркала  4MOTION во рамките на милисекунди се грижи секое поединечно тркало соодветно да се управува на неговата подлога. На тој начин доверливо се спречува извртување и блокирање. А Вашиот автомобил добива безбедна тракција на скоро секоја подлога.  Со тоа   4MOTION придонесува за поголем комфор. Покрај тоа може да се комбинира со системите за регулирање на возната динамика како електронската контрола на стабилност, регулирањето на пролизгувањето (ASR), регулирањето на влечниот момент на моторот (MSR) и електронската блокада на диференцијалот (EDS).

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Tiguan

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team