VW Tiguan 2016: 4MOTION Active Control.

Без разлика дали на брзи улици или патишта со снег, со опционалниот 4MOTION Active Control на располагање Ви стојат разни, приспособени возни профили. Системот удобно го ракувате преку прекинувач со функција на вртење/притискање. Притоа имате избор меѓу возните профили Snow, Offroad и Offroad Individual. Во дополнителниот Onroad режим можете на пример да го изберете економичниот режим Eco или динамичен спортски режим. Системот е во контакт со системот за помош при возење по надолнини, системот за помош при поаѓање на нагорнини, електронската контрола на стабилност и електронската блокада на диференцијал. Во зависност од избраниот профил се менуваат карактеристиките на погонот, како и контролата на педалот за возење, менувањето степени, моторната сопирачка, помошта при поаѓање и степенот на блокада. Резултат: искуство при возењето, кое е уште полесно - дури и при снег и на неасфалтирани патишта.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Tiguan

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team